ABENA GROUP

OD DOSTAWCY DO PARTNERA

Abena rozpoczęła działalność jako mała firma zaopatrzeniowa ze skromnym asortymentem produktów. Obecnie Abena jest partnerem biznesowym zorientowanym na klienta, produkującym i sprzedającym wysokiej jakości produkty z wielu różnych branż.

Abena Group została założona w 1953 roku przez Jensa Terpa-Nielsena. Firma, która pierwotnie nosiła nazwę Sækko A/S i miała siedzibę w Aabenraa, zajmowała się głównie sprzedażą worków jutowych dla przemysłu rolniczego. Z biegiem lat spółka Sækko A/S przekształciła się w firmę handlową, a w 1980 roku spółka Sækko założyła własną fabrykę produkującą pieluchy i podpaski higieniczne pod nazwą Bambo. W latach osiemdziesiątych firma rozpoczęła eksport do ponad 55 krajów na całym świecie.

W 2003 roku firma zmieniła nazwę na Abena i obecnie zatrudnia około 1300 osób, oferując szeroką gamę produktów obejmujących opakowania, systemy utylizacji, środki ochrony indywidualnej, materiały eksploatacyjne, artykuły jednorazowego użytku i produkty do pielęgnacji.

ABENA — FIRMA GLOBALNA

Obecnie grupa jest reprezentowana przez własne spółki w Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Ma również wielu dystrybutorów w Afryce, USA, Kanadzie, Azji, Australii i Nowej Zelandii, a także w licznych krajach europejskich. Abena to firma rodzinna o silnej i inspirującej kulturze korporacyjnej, w której etyka, środowisko i dobre wyczucie biznesowe grają kluczową rolę.

W 2003 roku w związku z jubileuszem pięćdziesięciolecia firmy wprowadziliśmy wspólne logo dla całej grupy: zielony liść, obok którego znajduje się nazwa Abena. Zielony liść, obok którego znajduje się nazwa Abena, symbolizuje ekologiczny sposób myślenia w Abena Group. 1 maja 2005 r. spółka Sækko A/S zmieniła nazwę na Abena A/S.

Spółka OX-ON A/S jest częścią Abena Group z siedzibą w Aabenraa, zatrudniającą ponad 1800 osób w 20 krajach.

 

Przeczytaj więcej o Abena

Back to Top