OX-ON przedstawia nowe rękawice wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu

kwi 20, 2020

Plastikowe butelki stanowią poważny problem zarówno na lądzie, jak i w oceanach. Wszyscy widzieliśmy szokujące obrazy śmieci i plastiku zanieczyszczających każdą część naszego globu. Plastik stanowi problem, ponieważ proces jego biodegradacji zajmuje około 450 lat. Butelki na wodę i napoje gazowane są jednymi z największych winowajców, ponieważ większość produkowanych plastikowych butelek nie podlega recyklingowi. Ale teraz firma OX-ON podejmuje działania w tej sprawie.

OX-ON wprowadza nową linię rękawic wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu

Nowe ekologiczne rękawice noszą nazwę „OX-ON Recycle”, a 50% dzianiny, z której je wyprodukowano, wykonane jest z plastiku pochodzącego z recyklingu. Na początek opracowano 8 nowych wzorów rękawic z serii OX-ON Recycle. Ekologiczne logo OX-ON oraz melanżowy odcień rękawicy, będący efektem białej nici w dzianinie, sprawiaja że rękawice są łatwo rozpoznawalne. I właśnie o tę ekologiczną bialą nić chodzi.


Od butelek po rękawice

Plastikowe butelki nadające się do recyklingu są sortowane, czyszczone i mielone. Plastik zostaje stopiony i przetworzony. Powstają z niego niewielkie plastikowe kulki, z których robiona jest nić poliestrowa (rPET). Biała przędza poliestrowa nadaje rękawicom OX-ON Recycle rozpoznawalny marmurkowy wygląd. Jedną lub dwie półlitrowe butelki można przekształcić w parę rękawic.


Rękawice będą dostępne we wrześniu

Wszyscy chcemy oszczędzać światowe zasoby naturalne — również OX-ON. Rękawice OX-ON Recycle będace jednym z produktów nowej kolekcji Sustainable Collection są częścią naszego ciągłego zaangażowania w ochronę środowiska.”, wyjaśnia prezes OX-ON pani Anne-Mette Elbæk Mapouyat. „Z biegiem czasu pojawi się więcej produktów w tej kolekcji, ale na razie nie możemy się doczekać wprowadzenia pierwszych produktów na rynek europejski jesienią 2020 r.”.

 

Fakty w skrócie — rękawice z serii OX-ON Recycle:

  • 6 rodzajów nowych rękawic roboczych OX-ON Recycle 
  • Dwa rodzaje nowych rękawic OX-ON Recycle Junior dla dzieci
  • 50% dzianiny w rękawicy pochodzi z recyklingu
  • 1–2 plastikowe butelki = 1 para rękawic
  • Wszystkie rękawice z serii OX-ON Recycle będą rozpoznawane dzięki zielonej literze X w logo OX-ON i oznaczone jako OX-ON Sustainable Collection

+45 7431 1888

W OX-ON zawsze służymy pomocą, udzielamy wskazówek i doradzamy, jak dokonać właściwego wyboru.
info@ox-on.com