Certyfikaty i symbole

Tutaj możesz odnaleźć znaczenie poszczególnych piktogramów, oznaczeń i symboli, które znajdują się na rękawicy.


Certyfikaty


Oeko-Tex Standard 100

To oznakowanie gwarantuje zakup rękawic niezawierających żadnych substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia lub środowiska.

Przeczytaj więcej o Oeko-Tex Standard 100

   

Nie zawiera chromu VI

Oznakowanie wskazuje, że rękawica skórzana nie jest garbowana chromem, lecz lanoliną. Oznacza to, że w procesie garbowania stosowane są tylko oleje roślinne. W przypadku uczulenia na chrom, należy wybierać tak oznaczoną rękawicę. 

Przeczytaj więcej o produktach wolnych od chromu VI


   

Rozporządzenie REACH

Rozporządzenie REACH to podstawowe unijne prawo dotyczące substancji chemicznych, zapewniające właściwe stosowanie substancji chemicznych przy minimalnym ryzyku dla zdrowia i środowiska.

Przeczytaj więcej o rozporządzeniu REACH


Hansecontrol

Hansecontrol to duże, uznane niemieckie laboratorium chemiczne. We współpracy z Hansecontrol OX-ON prowadzi na bieżąco obszerne programy testowe. Oznakowanie gwarantuje, że rękawice zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez niemieckie laboratorium chemiczne.
Przeczytaj więcej o Hansecontrol

   

Skin Health Alliance (SHA)

Skin Health Alliance (SHA) to wiodące międzynarodowe stowarzyszenie zajmujące się zagadnieniami zdrowej skóry, ściśle współpracujące z dermatologami, naukowcami i ekspertami ds. ochrony skóry. Ten symbol stanowi gwarancję, że rękawice nie zawierają żadnych niebezpiecznych lub sczkodliwych dla skóry substancji.

Przeczytaj więcej o Skin Health Alliance


  

Poddane zabiegowi Sanitized

Oznakowanie oznacza intensywne zabiegi minimalizujące zapach potu w tekstyliach - dzięki czemu rękawice dłużej zachowują świeżość. Funkcja Sanitized chroni powierzchnie przed tworzeniem się np. grzybów i glonów, redukuje roztocza i zapachy oraz zapewnia długotrwałą ochronę materiału.

Przeczytaj więcej o odkażeniu


  

Symbole na rękawicach


Rękawica wodoodporna

Rękawica chroni w 100% przed wodą i wilgocią. Twoje ręce pozostają suche w mokrych warunkach pracy.

  

Rękawica wodoszczelna

Rękawice są wodoszczelne i zapewniają ochronę w wilgotnych warunkach pracy oraz podczas opadów deszczu.Rękawice antyprzecięciowe

Rękawice zostały przetestowane pod kątem odporności na przecięcie i nadają się do pracy ze spiczastymi lub ostrymi przedmiotami.

   

Rękawice zimowe

Rękawice zimowe zostały przetestowane pod kątem kontaktu z zimnem i wodą.


  

Rękawice zatwierdzone do kontaktu z żywnością

Rękawice, które są certyfikowane i zatwierdzone do kontaktu z żywnością, są oznaczone piktogramem "kieliszka i widelca”. Materiał, z którego są wykonane rękawice, nie może mieć wpływu na żywność, a tym samym stanowić zagrożenia dla zdrowia.


Dołączona instrukcja obsługi

Ten symbol oznacza, że drukowana instrukcja obsługi znajduje się w samej rękawicy lub w jej opakowaniu.

Znak CE

Oznaczenie CE to zapewnienie producenta lub importera, że produkt jest zgodny z prawodawstwem UE.


    

OX-ON Junior

Znak wskazuje, że jest to rękawica dziecięca z serii OX-ON Junior. Firma OX-ON produkuje rękawice dla dzieci w wieku 4–6 lat, 6–8 lat i 8–10 lat. Dbamy o to, aby nasze rękawice dziecięce nie zawierały szkodliwych substancji chemicznych ani substancji uczulających, dzięki czemu dzieci mogą bezpiecznie używać ich do lekkich prac w ogrodzie, takich jak zbieranie liści czy wysiew nasion w warzywniku. Firma OX-ON wytwarza również inne produkty ochronne dla dzieci, obejmujące ochronę słuchu, kamizelki odblaskowe i okulary ochronne. 


   


   


   


   


   


Back to Top