Testowanie rękawic

W OX-ON wielokrotnie testujemy nasze produkty, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ich użytkownikom. Chodzi przecież o zapewnienie maksymalnej ochrony. 


HANSECONTROL — program testowy

Hansecontrol GmbH jest uznanym niemieckim laboratorium testowym z certyfikatem ISO, które testuje wszystkie rękawice OX-ON, na przykład pod kątem składu chemicznego, wydajności, zawartości szkodliwych substancji, a także oceny jakości produktu.

Aby procesy produkcji rękawic były bardziej przyjazny dla środowiska, Hansecontrol i OX-ON wspólnie opracowały nowy ekologiczny program i certyfikat o nazwie „SafeGlove+”. SafeGlove+ ma na celu zapewnienie, że zakłady produkcyjne spełniają obowiązujące normy dotyczące ochrony środowiska, warunków BHP oraz wysokiej jakości produktów.     

Przeczytaj więcej o Hansecontrol


REACH — unijne rozporządzenie dotyczące stosowania substancji chemicznych

Lista UE REACH (zwana również listą kandydacką) to lista substancji podejrzewanych o szkodliwe działanie na ludzi, zwierzęta lub środowisko. Lista stale się zmienia i wymaga ścisłego monitorowania. Firma OX-ON nie dostarcza produktów zawierających substancje chemiczne znajdujące się na liście REACH.

Przeczytaj więcej o rozporządzeniu REACH


OEKO-TEX — tekstylia, którym można zaufać

OEKO-TEX® to najważniejsze światowe oznakowanie zdrowotne i ekologiczne odzieży i tekstyliów domowych.

OEKO-TEX® to dobrowolny system oznakowania kontrolowany przez stowarzyszenie OEKO-TEX® nakładające ograniczenia na stosowanie szerokiej gamy szkodliwych substancji.


Wiele rękawic OX-ON posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Można je znaleźć, korzystając z funkcji filtrowania produktów na stronie internetowej OX-ON.

Przeczytaj więcej o OEKO-TEX


SATRA — certyfikacja rękawic

Aby zatwierdzić i certyfikować rękawicę, OX-ON korzysta z usług instytutu przyznającego certyfikaty SATRA wyznaczonego przez UE. Rękawice są testowane w odniesieniu do różnych norm EN.

Wszystkie rękawice OX-ON mają oznaczenie, dzięki czemu można zobaczyć, z jaką normą EN zgodne są rękawice. Można upewnić się, że rękawica została przetestowana, sprawdzając znajdujące się na niej oznaczenia.

Obejrzyj filmy pokazujące, w jaki sposób SATRA testuje rękawice pod kątem różnych norm EN

 


Back to Top